Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Societate comerciala nou infiintata, fara activitate!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Societate comerciala nou infiintata, fara activitate!

Ce declaratii trebuiesc depuse unei societati comerciale nou infiintate, care s-a inregistrat la Registrul Comertului (de la infiintare) fara activitate, avand in vedere ca este inregistrata in scopuri de TVA si platitoare de impozit pe profit?

Va multimesc anticipat!
declaratia de mentiuni 010 la directia generala de finante publice in 30 de zile de la inceperea activitatii pentru actualizare vector fiscal, si in functie de vectorul fiscal se vor depune trmestrial decl. 100,102,103 din programul de declaratii MF ,decl 300 decont de TVA , respectiv 394 Declaratia informativa privind livrarile si prestarile de servicii pe teritoriul national (semestrial)