Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... camere video
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

camere video

buna ziua,in Cluj in 8 intersectii mari s-au instalat camere video.As vrea sa stiu daca au valoare juridica imaginile?de exemplu cind s-a intimplat un eveniment rutier?sau cind nu s-a intimplat nici un eveniment si au inregistrat numai ca cineva a incalcat reguli de circulatie,a tercut pe rosu,a rulat cu o viteza mai mare..etc multumesc
Poate ajuta ca un mijloc de proba, mai ales ca sunt puse ori la initiativa politiei sau primariei, institutii cu autoritate in stat.
V-as ruga sa fiti mai explicita..s-a pus de primarie si in ziar a scris ca nu are valoare juridica,de asta m-am adresat unor specialisti care cunosc legea,multumesc
MAI EXPLICITA DECAT AM SCRIS MAI SUS CA POATE AJUTA CA MIJLOC DE PROBA NU POT FI.