avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... scoatere ipoteca credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

scoatere ipoteca credit

buna ziua. am un credit cu ipoteca pe casa de 130000 euro facut la bcr, am gasit un cumparator pentru ipoteca dar nu-mi ofera decat 125000, exista vreo posibilitate de a scoate ipoteca de pe casa si sa raman cu diferenta de 5000 de euro ca si credit ?
am incercat sa imprumut suma de 5000 dar nu am reusit.
Cel mai recent răspuns: Narcizaa , utilizator 00:22, 10 Noiembrie 2009
vorbiti cu cei de la bcr, exista posibilitatea sa mutati ipoteca pe alt imobil

sau sa vedeti ce alte solutii vi se ofera
Doar BCR poate gasi o solutie. Legal nu pot fi obligati sa renunte la ipoteca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Posibilitate vanzare drept de proprietate dany3377 dany3377 Buna ziua! Am un credit ipotecar la BCR, la care sotia este coplatitoare. As dori sa stiu daca exista posibilitatea, bineinteles cu acordul bancii, de a ... (vezi toată discuția)
Ipoteca nu indestuleaza creditorul ContSters79003 ContSters79003 Sotul meu a incheiat un contract de imprumut cu ipoteca, in calitate de debitor, cu scadenta anul acesta. Acest contract constituie titlu executoriu. Acum , ... (vezi toată discuția)
Scoatere ipoteca p_cris02 p_cris02 Acum 3 ani am contractat un credit in valoare de 53.000 Euro, pentru care am ipotecat doua proprietati (una evaluata la 56.000 Euro, cealalta la 36.000 Euro). ... (vezi toată discuția)