Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... scoatere ipoteca credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

scoatere ipoteca credit

buna ziua. am un credit cu ipoteca pe casa de 130000 euro facut la bcr, am gasit un cumparator pentru ipoteca dar nu-mi ofera decat 125000, exista vreo posibilitate de a scoate ipoteca de pe casa si sa raman cu diferenta de 5000 de euro ca si credit ?
am incercat sa imprumut suma de 5000 dar nu am reusit.
vorbiti cu cei de la bcr, exista posibilitatea sa mutati ipoteca pe alt imobil

sau sa vedeti ce alte solutii vi se ofera
Doar BCR poate gasi o solutie. Legal nu pot fi obligati sa renunte la ipoteca.