Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie handicap

Pot beneficia de pensie de handicap în urma unei operații de nefrectomie cauzata de o tumora renala maligna și extirparea rinichiului stg, glanda suprarenala și bineînțeles tumora.
ContSters500119, utilizator
Nu exista pensie de handicap.
Detali despre pensia de invaliditate si indemnizatia de handicap mai jos:
[ link extern ]
Cele doua se pot cumula.
Pot primi pensie de handicap?am de de invaliditate gr 3
Repet:Nu exista pensie de handicap.
Exista indemnizatie de handicap.
Pensia de invaliditate se poate cumula cu indemnizatia de handicap.
Detalii despre incadrarea in grad de handicap, aici:
[ link extern ]
Sunt pensionara cu pensie de invaliditate gr.3 și de curând am avut o operație de extirpare a unui rinichi.Pot sa primesc și indemnizație de handicap?