Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am avut un apartament în care era sediul social al ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am avut un apartament în care era sediul social al unei firme care nu desfășoară nicio activitate la sediu. Cum îl pot obliga pe administratorul SRL-ului să îl schimbe?

Bună ziua. Am avut un apartament în care era sediul social al unei firme ,CARE NU DESFĂȘOARĂ NICIO ACTIVITATE LA SEDIU. Contractul este pe perioada nedeterminata, cu obligația SRL-ului de a plăti cheltuieli și reparații, ( obligație neindeplinita niciodată !)
Am vândut ap, cu precizarea ca în apartament nu -și desfășoară activitatea nicio firma
Este totuși deranjat noul proprietar de corespondenta primită
Întrucât patronul SRL ului mă minte de multa vreme ca va schimba sediul social va întreb ce pot face. Menționez ca nu mai sunt proprietarul apartamentului
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Contract de comodat, gratuit, perioada nederminata.
Cornel Vasile, Consilier juridic