Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autentificare/Atestare Act Constitutiv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autentificare/Atestare Act Constitutiv

Buna seara,

Imi puteti spune, va rog, daca este obligatorie autentificarea/atestarea Actului constitutiv la inregistrarea unei societati. Metionez ca societatea este de tip SRL cu doi asociati. Daca este necesara o astfel de procedura unde se poate efectua?
La notarul public pt autentificare la av .pt atestare.Comparati ofertele si alegeti in consecinta.
Actul constitutiv poate fi autentificat la notar, cu dare data certa avocat sau consilier juridic (depine de judet) sau sub semnătura privata, fie semnat pe toate paginile sau doar la ultima pagina, depinde de județul unde depuneți dosarul.
ROXANA IONELA HRISOVESCU, Consilier juridic
Va multumesc pentru informatii!