Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare produse persoane fizice.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare produse persoane fizice.

Buna ziua! Vin cu o intrebare legata de o activitate economica. Doresc sa desfasor o activitate de "revanzare" a unor produse. Produsele vor fi proiectate de catre mine, realizate la un producator local ce dispune de echipamentele necesare si vandute online cu scopul obtinerii unui profit. Exista o forma legala pentru desfasurarea acestei activitati ca si persoana fizica?
Trebuie sa va infiintati un srl sau pfa. Pe baza de contract de prestari servicii si proiect firma respectiva va produce exemplarele dorite urmand ca dupa returnare, sa va ocupati singur pe firma dumneavoastra cu vanzarea mai departe.
george-neagu, moderator
Am inteles, va multumesc!
Puteti infiinta SRL, II sau PFA pt cod comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet, intermediere, in fct de contracte si alte coduri legate de activitate.