Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Majorare capital social srl cu obligatiuni de stat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Majorare capital social srl cu obligatiuni de stat

Buna ziua. Se poate majora capitalul social al unui srl cu obligatiuni de stat la purtator in franci aur, emise de guvernul Romaniei in 1929 ? Care este legislatia aplicabila in acest sens ?
Multumesc mult.
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult. Daca este posibil ca aceste obligatiuni sa fie aport in creata pentru nfiintarea unui SNC, in cazul schimbarii ulterioare a formei juridice din SNC in SRL, acest capital va ramane in acest caz in continuare si la srl ?