Forum Discuţii juridice Traduceri Traducător autorizat
Discuție deschisă în Traduceri

Traducător autorizat

Bună ziua,

Sunt absolventă a Facultății de Limbă și Literatură Străină, secția Engleză-Germană. Întrebarea mea este următoarea: având în vedere studiile universitare pe care le-am absolvit, este necesar să susțin examen pentru a primi autorizația de traducător în cadrul Ministerului Justiției?
Pentru a efectua traduceri utilizate in cadrul justitiei aveti nevoie de autorizatie emisa de catre Ministerul justitiei.
Autorizatia se obtine in urma depunerii unui dosar la MJ, posibil si un curs de perfectionare axat pe domeniul legislatiei juridice, finalizat prin examen.
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...