avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am circulat pe drumurile publice fără rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am circulat pe drumurile publice fără rovinieta

Buna ziua . Am circulat fără rovinieta 2 luni. Câte amenzi as avea de plata? Sau se plătește doar o amenda ? Încă nu am primit nici un proces de constatare pana acuma. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 00:35, 30 Septembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Veti plati doar jumatate din minimul amenzii,125RON,atunci cind veti primi PV de contraventie. Nu veti mai primi un alt PV.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda rovinieta oitaus78 oitaus78 Am primit procesul verbal sa platesc amenda 125RON pentru ca am circulat fara vignieta. Problema este ca a ajuns la mine in 4 luni si 2 zile (data postei) / 4 ... (vezi toată discuția)
Amenda rovinieta primita cu intarziere ContSters445935 ContSters445935 Buna ziua! Se pare ca la data de 05.08.2017 am circulat fara a avea rovinieta cumparata (nu mi-am dat seama). Am primit astazi in cutia postala un plic cu ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. astăzi am observat ca am uitat sa plătesc rovinieta ... dany2605 dany2605 Bună ziua. Astăzi am observat ca am uitat sa plătesc rovinieta din Martie 2022... Nu mi a venit nici o amenda acasa Am citit ca dacă nu primesc nimic ... (vezi toată discuția)