Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am circulat pe drumurile publice fără rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am circulat pe drumurile publice fără rovinieta

Buna ziua . Am circulat fără rovinieta 2 luni. Câte amenzi as avea de plata? Sau se plătește doar o amenda ? Încă nu am primit nici un proces de constatare pana acuma. Va multumesc.
Veti plati doar jumatate din minimul amenzii,125RON,atunci cind veti primi PV de contraventie. Nu veti mai primi un alt PV.