avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare 2019
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare 2019

De la 1 ianuarie 2019 se majoreaza salariile bugetarilor cu 25% din diferenta intre ceea ce apare in grila pt 2022 si ceea salariul actual. In grila din lege apare salariul pt vechime maxima la unele functii si pt vechime zero la altele. La acestia din urma se calculeaza intai salar+ vechime pt 2022 si apoi se vede diferenta care trebuie impartita la 4? Sau se pierde vechimea? Mentionez ca acum vechimea este inclusa in salariul de baza. Concret: bibliotecar gradul I, studii superioare, vechime gradatie - 4 , salariul actual: 1925. In grila: 4345 pt vechime zero. Cu cat se va mari salariul? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Majorare salariala 2019 Sorina19 Sorina19 Pt a aplica majorarea salariala in 2019, pt un salariat cu 5 ani vechime,salariul de baxa maxim din grila specifica functiei pt anul 2022 (care este la ... (vezi toată discuția)
Decizia Îccj nr. 51/11.11.2019 cu privire la salarizarea la nivel maxim Mihaiii2017 Mihaiii2017 Buna ziua, Am citit pe www.prolex.ro despre Decizia ÎCCJ nr. 51/11.11.2019 cu privire la salarizarea la nivel maxim a polițiștilor. ÎCCJ a pronunțat ... (vezi toată discuția)
Bună seara va rog sa-mi spuneți, la bugetari, pentru calculul ... Sorina19 Sorina19 Bună seara Va rog sa-mi spuneți, la bugetari, pentru calculul majorării salariilor, la salariile din grila pe anul 2022 se aplica gradatia de vechime pe ... (vezi toată discuția)