Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara Va rog sa-mi spuneți, la bugetari, pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara Va rog sa-mi spuneți, la bugetari, pentru calculul ...

Bună seara
Va rog sa-mi spuneți, la bugetari, pentru calculul majorării salariilor, la salariile din grila pe anul 2022 se aplica gradatia de vechime pe care salariatul o va avea în 2022 sau gradatia de vechime pe care salariatul o are la data majorării?
Ex: în 2019 un salariat are gradatia 3, iar în 2022 va avea gradatia de vechime 4.
Când ii calculez în anul 2019 majorarea salariala, la grila din 2022 aplic gradatia 3 sau 4??
Și.. dacă știți, unde găsesc aceasta precizare?
Va mulțumesc!
Se aplica la salariul avut la data indeplinirii conditiei de a beneficia de gradatia 4.