Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nu mai exista calea de atac pt PV sub 2000 lei si ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nu mai exista calea de atac pt PV sub 2000 lei si suspendarea permisului de conducere

Buna ziua.As dorii sa stiu daca in procesele pt contestarea PV nu mai exista calea de atac?mi s a spus ca cei implicati in procese contra politiei primesc sentinta definitiva,calea de atac nu mai exista si nu mai trebuie asteptata acasa motivarea instantei.Eu am primul termen peste cateva zile,dosarul nu s a judecat si as vrea sa aflu mai multe detalii .Va multumesc
Ati fost informat gresit. Ar insemna ca justitia se termina la judecata de fond, haida de !
Va multumesc.lucrul asta l.am aflat chiar de la un avocat...va multumesc inca o data

latka a scris:

Ati fost informat gresit. Ar insemna ca justitia se termina la judecata de fond, haida de !