avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 352 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nu mai exista calea de atac pt PV sub 2000 lei si ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nu mai exista calea de atac pt PV sub 2000 lei si suspendarea permisului de conducere

Buna ziua.As dorii sa stiu daca in procesele pt contestarea PV nu mai exista calea de atac?mi s a spus ca cei implicati in procese contra politiei primesc sentinta definitiva,calea de atac nu mai exista si nu mai trebuie asteptata acasa motivarea instantei.Eu am primul termen peste cateva zile,dosarul nu s a judecat si as vrea sa aflu mai multe detalii .Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Denage , utilizator 18:08, 4 Octombrie 2018
Ati fost informat gresit. Ar insemna ca justitia se termina la judecata de fond, haida de !
Va multumesc.lucrul asta l.am aflat chiar de la un avocat...va multumesc inca o data

latka a scris:

Ati fost informat gresit. Ar insemna ca justitia se termina la judecata de fond, haida de !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare hotarare definitiva si irevocabila mihaela daniela mihaela daniela buna ziua!am si eu o rugaminte cine ma poate ajuta cu un sfat.am avut un proces pe rol de contestatie a unei amenzi de suspendare a permisului.dupa primul ... (vezi toată discuția)
Cai de atac impotriva unei hotarari irevocabile lehel_kis lehel_kis Bună ziua!O întrebare:am un proces verbal rutier contestat la judecătorie. În P.V. respectiv nu-mi era trecut localitatea în care am fost oprit de ... (vezi toată discuția)
Hotarare definitiva - cale de atac? tutu12 tutu12 ..In cazul a 2 procese penale ajunse in instanta in urma solutiilor date de Parchet - (unul fiind la Curtea de Apel -in prima Instanta , iar celalalt la ... (vezi toată discuția)