avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Intrebare legata de GDPR
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Intrebare legata de GDPR

Am avut o neintelegere pe baza unor facturi cu un centru medical privat. Am trimist mai multe mailuri fara sa primesc un raspuns, moment in care nu am mai achitat abonamentul.
Dupa 6 luni, chiar daca contractul s-a incheiat primesc un sms de la o terta companie care dorea sa discutam despre datorii.

Am recitit contractul si anexele, nicaieri nu se specifica ei pot furniza datele mele personale cum ar fi nr de tel, adresa de email catre un terta companie. Au incalcat cumva conditiile GDPR?
Cel mai recent răspuns: Flavius30 , utilizator 10:29, 5 Octombrie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gdpr se aplica si pentru datele stocate in urma donarii de sange? lucian_c lucian_c Buna ziua, Din motive personale (suspiciuni ca anumite informatii au fost divulgate unor terte parti) doresc sa imi retrag informatiile personale stocate la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! va rog sa-mi spuneti daca nominalizarea in procesul ... Lumyna Lumyna Buna ziua! va rog sa-mi spuneti daca nominalizarea in procesul verbal al Adunarii Generale a persoanelor care au fost date in judecata de catre asociatie ... (vezi toată discuția)
Cesiune de creanta Societatea X incheie un contract comercial de vanzare- cumparare cu societatea Y. Raporturile comerciale dintre cele 2 sunt variate, ajungandu-se si la plata ... (vezi toată discuția)