Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Intrebare legata de GDPR
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Intrebare legata de GDPR

Am avut o neintelegere pe baza unor facturi cu un centru medical privat. Am trimist mai multe mailuri fara sa primesc un raspuns, moment in care nu am mai achitat abonamentul.
Dupa 6 luni, chiar daca contractul s-a incheiat primesc un sms de la o terta companie care dorea sa discutam despre datorii.

Am recitit contractul si anexele, nicaieri nu se specifica ei pot furniza datele mele personale cum ar fi nr de tel, adresa de email catre un terta companie. Au incalcat cumva conditiile GDPR?
~ Conținut șters la cerere ~