Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... echipamente tehnologice
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

echipamente tehnologice

Buna ziua,
Daca doresc sa infiintez o sala de fitness prin programul strat-up nation 2018 echipamentele de fitness,benzi etc, se considera dotari sau pot fi incadrate ca echipamente tehnologice :) in vederea obtinerii punctajului
In Cerintele minime de securitate si sanatate pentru utilizarea în munca de către lucrători a echipamentelor de munca aprobate prin HG nr. 1.146 din 30 august 2006 cu modificarile si completarile ulterioare se defineste:
-art.2 În sensul prezentei hotărâri, termenii şi expresiile de mai jos au următoarea semnificatie:
a) echipament de munca - orice masina, aparat, unealta sau instalatie folosită la locul de munca;
b) utilizarea echipamentului de munca - orice activitate referitoare la echipamentul de munca, cum ar fi pornirea sau oprirea echipamentului, folosirea, transportul, repararea, modificarea, întreţinerea, inclusiv curatarea lui;
Echipamentele folosite in sala de fitness pentru exercitii pot fi incadrate in echipamente de munca/ echipamente tehnologice utilizate in cadrul activitatii sportive.