Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... cumul pensie salariu functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

cumul pensie salariu functionar public

Daca un functionar public in serviciu ia pensie militara pentru activitatea desfasurata in sistemul militar minim 10 ani(conf.Legii pensiilor militare,art.19)poate cumula pensia cu salariul de functionar public?
Da, poate cumula pensia cu salariul de functionar public.(va spun din practica,unde am intalnit recent o astfel de situatie ( pensionar MAI + functionar public achizitii)