Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Calatoria cu un minor cu dubla cetatenie ...
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Calatoria cu un minor cu dubla cetatenie româno-italiana

Bună ziua! Sunt cetatean roman cu domiciliul în Italia cu dubla cetățenie româno-italiană. As dori sa merg in Romania pentru cateva zile împreună cu fiica mea minora de 9 ani care are si ea dubla cetățenie si pasaport crds. Din pacate pașapoartele noastre sunt expirate si avem doar cărțile de identitate italiene valabile .
As dori sa stiu daca la întoarcerea în Italia sunt deajuns cărțile de identitate italiene sau este nevoie si de o procura de la tatăl minorei pentru a se întoarce în Italia.Repet ca pașapoartele noastre crds sunt expirate.
Va multumesc!

I
~ Conținut șters la cerere ~