Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de proprietate

Bună ziua,
Titlul de proprietate e pe numele părinților, intre timp au decedat. Succesiunea nu-i facută dar problema e câ nu figurează toate parcelele din registrul agricol in titlu. Incâ nu-i intâbulat nimic. Se mai poate face ceva? Mulțumesc !
Probabil că părinții dvs, cand au solicitat titlul de proprietate în baza Legii 18/1991, nu au solicitat decât pe acele parcele. Puteti dezbate succesiunea pe ce aveti in titlu, iar pe restul, să promovați în instanță o acțiune în constatarea proprietății prin uzucapiune.