Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am nevoie de avocat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am nevoie de avocat

Buna ziua,

As avea nevoie de un avocat din Bucuresti care sa ma reprezinte intr-un caz de rapire internationala de copii care cade sub incidenta Conventiei de la Haga din 25 Octombrie 1980 asupra aspectelor civile ale rapirii internationale de copii.

Pe scurt eu sunt tatal copilului, am locuit impreuna cu mama si copilul in Anglia timp de aproape 3 ani, timp in care copilul a mers la gradinita si scoala in Anglia. La jumatatea anului curent mama s-a horat sa ia copilul si sa plece inapoi in Romania fara stirea sau acordul meu. Am apelat la autoritatile britanice care m-au indrumat sa completez formularele necesare pentru aplicarea conventiei. Sotia nu a fost de acord cu intoarcerea de buna voie a copilului in Anglia si s-a ajuns la tribunal. Prima intrevedere este in 2 saptamani.
Trebuie sa va adresati Baroului de avocati din sectorul unde locuiti
Puteti da clik pe butonul verde de mai jos "vreau sa contactez un consultant" si sa va alegeti, contracost, un consultant disponibil si dispus sa preia cazul dvs.
Cum s a terminat cazul ?