avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Consiltare act succesiune notar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Consiltare act succesiune notar

Buna seara,

Se poate solicita unui notar sa stabilesc o intalnire in care sa consult un act de succesiune pe care acesta l-a facut si eu il suspectez ca este frauda? In baza carei legi ii spun ca solicit acest lucru?
Ultima modificare: Miercuri, 24 Octombrie 2018
AlexandraAF, utilizator
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 22:02, 24 Octombrie 2018
Doar daca sunteti parte in acel act.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mai avem dreptul? whiskey whiskey Am fost la parinti 5 frati . Cand a decedat mama (1990) am fost la succesiune si am semnat in favoarea tatalui . Dupa decesul tatalui (1991) nu am mai fost ... (vezi toată discuția)
Este necesar titlu de proprietate pe un teren aflat inscris in cartea funciara din 1988? dania_992001 dania_992001 Buna seara. In 1988 s-a inscris in cartea funciara dreptul de proprietate asupra casei+gradinii de la tara a mamei mele si a unchiului meu. In 1994 cand a ... (vezi toată discuția)
Vanzare terne mostenit Tinab Tinab In anul 2003 tatal meu a decedat. In termenul de 6 luni am facut succesiunea eu fiind unicul mostenitor intrucat mama mea a renuntat in favoarea mea.Printre ... (vezi toată discuția)