Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PROTECTIA DATELOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PROTECTIA DATELOR

Buna ziua,
Ma confrunt cu urmatoarea situatie:acum 2 luni mi-am dat demisia de la vechiul loc de munca dar, numele meu a continuat sa apara in adresa de mail a firmei, ca persoana de contact.
Va rog sa-mi comunicati daca acest lucru este legal.
Multumesc.
Nu este corect ca numele dvs sa mai figureze pe adresa de mail a fostului angajator.

Solicitati stergerea datelor, iar in caz de refuz sesizati ANSPDCP - Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal
[ link extern ]
Multumesc pentru raspuns .