Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Aranjamente florale pe comanda
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Aranjamente florale pe comanda

Ce forma legală trebuie sa fac daca doresc sa fac aranjamente florale pe comanda,cu sediu la domiciliu meu.fara depozit sau florărie deschisa.care sunt pașii de urmat? Mulțumesc
Sa aveti infiinta la registrul cometului un srl cu activitatea principala pe codul caen 4791 comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet Activitate secundara pe codul caen 4619 Intermedieri in comertul cu produse diverse (are in descriere si comertul cu plante si flori taiate)
Activitatea sa fie autorizata direct pe sediul social cu aceste coduri caen.
Mulțumesc