Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Coduri caen florarie in 2020?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Coduri caen florarie in 2020?

Buna seara, pentru a deschide o florarie in 2020 ce coduri caen recomandati? As vrea sa deschid o florarie dar sa vand si vinuri.. aranjamente ! Si sa functionez si pe online.. multumesc
Ioan Petru Butariu, Contabil
Codurile:

- 3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (-fabricarea coşurilor de flori, buchetelor, coroanelor si articolelor similare)
- 4776 - Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor, comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4778 Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4725 Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

Daca e vorba si de comert cu ridicata atunci si 4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor si 4634 Comerţ cu ridicata al băuturilor

Daca si cultivati flori: 0119 Cultivarea altor plante nepermanente