avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Coduri caen florarie in 2020?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Coduri caen florarie in 2020?

Buna seara, pentru a deschide o florarie in 2020 ce coduri caen recomandati? As vrea sa deschid o florarie dar sa vand si vinuri.. aranjamente ! Si sa functionez si pe online.. multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 24 Iunie 2020
Ioan Petru Butariu, Contabil
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 12:21, 24 Iunie 2020
Codurile:

- 3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (-fabricarea coşurilor de flori, buchetelor, coroanelor si articolelor similare)
- 4776 - Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor, comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4778 Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4725 Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

Daca e vorba si de comert cu ridicata atunci si 4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor si 4634 Comerţ cu ridicata al băuturilor

Daca si cultivati flori: 0119 Cultivarea altor plante nepermanente

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce coduri caen imi trebuie sa desfasor urmatoarele activitati???? Ionutz203 Ionutz203 :( VA ROG FRUMOS AM NEVOIE URGENT DE UN RASPUNS SIGUR: CE CODURI CAEN IMI TREBUIE SA DESFASOR URMATOARELE ... (vezi toată discuția)
Producator flori elisav.vasile elisav.vasile Buna ziua As dori sa incep o mica afacere cu flori. As vrea sa incep cu plantarea, cresterea florilor si apoi sa le vand. Vreau sa vand si EN-GROS si ... (vezi toată discuția)
Cod caen vanzare stampile anamariamoiseb anamariamoiseb Ce cod caen cuprinde vanzarea de stampile? Intra in codul 4762 \\" Comertul cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie in magazinele specializate\\"? (vezi toată discuția)