Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu de risc maternal - PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu de risc maternal - PFA

Buna ziua,
In cazul unui PFA, se poate lua concediu de risc maternal? In lege scrie ca de risc maternal beneficaza salariatele. Multumesc
PFA este chiar titularul persoana fizica, prin urmare, nu prea cred ca se poate beneficia de asa ceva. Insa intrebati la Casa de Asigurari de Sanatate.
Multumesc de raspuns. Clar intreb la casa de sanatate, insa de 2 zile sun si nu raspunde nimeni si nu pot ajunge pana acolo cateva zile. Multumesc

Cornel Vasile a scris:

PFA este chiar titularul persoana fizica, prin urmare, nu prea cred ca se poate beneficia de asa ceva. Insa intrebati la Casa de Asigurari de Sanatate.

Buna ziua, Ati rezolvat la Casa de asigurari de sanatate? V-au permis sa intrati in concediu de risc maternal?