Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Buna ziua ! Instanta judecatoreasca hotaraste ca tatal sa plateasca pensie pentru studii copilului ajuns la varsta majoratului, asta dupa lungi asteptari in care timp de doi ani tatal nu a mai platit deloc dar nici acum nu intentioneaza sa plateasca cu toate ca exista o hotarare judecatoreasca, are un serviciu stabil si salariu bun.Ce este de facut in aceasta situatie ? Multumesc!
Mergeti cu hotararea judecatoreasca la un executor judecatoresc.
Acesta are posibilitatea sa-i puna poprire pe venituri, astfel incat, lunar i se vor opri banii direct de la angajator.
Multumesc!