avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pozitia 180 lit b Anexa II a Ordinului 50/1990
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pozitia 180 lit b Anexa II a Ordinului 50/1990

Buna ziua,
In vederea depunerii dosarului de pensie, lichidatorul judiciar mi a eliberat o adeverinta privind perioada lucrata in grupa II, conform poz 180, lit b, Anexa II a Ordinului 50/1990 , pct 3, republicat 1994. Unde as putea gasi textul privind aceasta pozitie?
Cel mai recent răspuns: Mircea 2018 , utilizator 09:04, 17 Noiembrie 2018
Multumesc f mult. Am inteles acum care este practica CJP. Voi incerca sa obtin documentele mentionate de catre dumneavoastra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare cercetare in grupele de munca Soru Soru Buna ziua Ma numesc Soru si va rog sa ma ajutati sa inteleg urmatoarea situatie: Am lucrat la ICSITMU-Bucuresti filiala Sibiu. Un coleg, de la actualul loc ... (vezi toată discuția)
Reducere varsta pensie DanParaschivescu DanParaschivescu Am depus dosarul pentru pensionare in care se gaseau doua adeverinte de la locuri de munca in care fusesem incadrat in grupele 1 si 2. Conform calculelor mele ... (vezi toată discuția)
Cum pot convinge un judecator ca mai mult de 50% ce mi s-a scris in cartea de munca pentru grupa 1 este clar peste ce cere ordinul 50 /1990 de minim 50% silvia 59 silvia 59 am un proces cu casa de pensii care a ignorant faptul ca in cartea de munca este scris ca am depus o activitate in domeniul radiatiilor nucleare si cam am ... (vezi toată discuția)