avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită 3 popriri pe salariu: una la serviciu de 1/3, două ...
Discuție deschisă în Executare silită

3 popriri pe salariu: una la serviciu de 1/3, două la bancă pe 1/2. Cum să procedez ca să-mi recuperez restul de bani?

Buna ziua! Am poprire pe salariu la 1/3 de către angajator. Am primit poprire și pe contul de salariu din partea aceluiași executor , plus alți doi executori care nu au trimis poprire la angajator , ci doar la bancă . Așa ca angajatorul a oprit 1/3 și banca 1/2. Din 2700 lei am ajuns sa iau 850. Cum sa procedez să îmi recuperez restul de bani? Unul din executori nu vrea să deblocheze contul ca nu a primit nici un ban , unul ca nu are hârtie de la angajator deși nu a trimis poprire. .....Ce trebuie sa fac? Este un abuz.!Este a doua luna care se repeta!
Ultima modificare: Duminică, 25 Noiembrie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: GermanAlex , utilizator 22:47, 25 Noiembrie 2018
Am luat legatura cu executorii si doi dintre ei au zis ca au ordin de poprire pentru contul bancar nu si pentru tertul poprit. Ce pot sa fac in aceasta situatie? Mentionez ca unul din acesti 2 executori biroul nu se află în circumscripţia curţii de apel unde îşi are domiciliul sau sediul debitorul ori terţul poprit. Pot sa apelez la instanta?
unde domiciliati dumneavoastra si unde isi are bejul sediul?

gavriluta80 a scris:

Am luat legatura cu executorii si doi dintre ei au zis ca au ordin de poprire pentru contul bancar nu si pentru tertul poprit. Ce pot sa fac in aceasta situatie? Mentionez ca unul din acesti 2 executori biroul nu se află în circumscripţia curţii de apel unde îşi are domiciliul sau sediul debitorul ori terţul poprit. Pot sa apelez la instanta?

Eu am domiciliu în Vaslui la fel și terțul poprit , iar executorul în București.
Vă rog ajutați - mă cu un răspuns la
Întrebare!
gavriluta80 a scris:

Eu am domiciliu în Vaslui la fel și terțul poprit , iar executorul în București.

De la cine, va rog frumos, asteptati un raspuns? De la mine, de la dl executor, de la un avocat ori alt jurist sau de la un alt forumist?

Alte discuții în legătură

Poprire 70%din salariu gavriluta80 gavriluta80 Am poprire 1/3 din salariu la unitatea angajatoare de la un executor ,iar pe contul bancar de la alți executori. Angajatorul oprește 1/3 și banca ... (vezi toată discuția)
Executare silita pe raza sectorului 2 tartoru2004 tartoru2004 Buna ziua, Judecatoria sector 2 a admis o incuviintare executari silite pe un contract de credit care il aveam intarziat, dar in incheierea de ... (vezi toată discuția)
Poprire cont bancar Iulia432 Iulia432 Buna ziua. Mi s-a pus poprire pe contulde salariu. Azi mi s-a blocat toata suma pe care o aveam in cont. Este legal? Au dreptul sa imi blcheze toate veniturile? (vezi toată discuția)