Forum Discuţii juridice Executare silită 3 popriri pe salariu: una la serviciu de 1/3, două ...
Discuție deschisă în Executare silită

3 popriri pe salariu: una la serviciu de 1/3, două la bancă pe 1/2. Cum să procedez ca să-mi recuperez restul de bani?

Buna ziua! Am poprire pe salariu la 1/3 de către angajator. Am primit poprire și pe contul de salariu din partea aceluiași executor , plus alți doi executori care nu au trimis poprire la angajator , ci doar la bancă . Așa ca angajatorul a oprit 1/3 și banca 1/2. Din 2700 lei am ajuns sa iau 850. Cum sa procedez să îmi recuperez restul de bani? Unul din executori nu vrea să deblocheze contul ca nu a primit nici un ban , unul ca nu are hârtie de la angajator deși nu a trimis poprire. .....Ce trebuie sa fac? Este un abuz.!Este a doua luna care se repeta!
Manuela Rășină, administrator
Am luat legatura cu executorii si doi dintre ei au zis ca au ordin de poprire pentru contul bancar nu si pentru tertul poprit. Ce pot sa fac in aceasta situatie? Mentionez ca unul din acesti 2 executori biroul nu se află în circumscripţia curţii de apel unde îşi are domiciliul sau sediul debitorul ori terţul poprit. Pot sa apelez la instanta?
unde domiciliati dumneavoastra si unde isi are bejul sediul?

gavriluta80 a scris:

Am luat legatura cu executorii si doi dintre ei au zis ca au ordin de poprire pentru contul bancar nu si pentru tertul poprit. Ce pot sa fac in aceasta situatie? Mentionez ca unul din acesti 2 executori biroul nu se află în circumscripţia curţii de apel unde îşi are domiciliul sau sediul debitorul ori terţul poprit. Pot sa apelez la instanta?

Eu am domiciliu în Vaslui la fel și terțul poprit , iar executorul în București.
Vă rog ajutați - mă cu un răspuns la
Întrebare!
gavriluta80 a scris:

Eu am domiciliu în Vaslui la fel și terțul poprit , iar executorul în București.

De la cine, va rog frumos, asteptati un raspuns? De la mine, de la dl executor, de la un avocat ori alt jurist sau de la un alt forumist?