Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... confiscarea apartamentului de patre primarie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

confiscarea apartamentului de patre primarie

Am un prieten care este proprietar al unui apartament intr-un bloc cu risc seismic, in care primaria capitalei a demarat proceduri de reabilitare. Acest prieten nu este de gasit de ceva vreme, iar presedintele asociatiei de locatari m-a contactat pe mine, stiindu-ma ca persoana de contact, si mi-a comunicat ca proprietarul trebuie sa neaparat sa se prezinte la un anumit birou notarial pt a semna o declaratie de acord. De asemenea mi-a comunicat ca daca proprietarul nu se prezinta atunci primaria poate sa-i confiste proprietatea. Este adevarat? Multumesc
lilianamcn, utilizator
Dacă am conchide trebuie procedat cum am zis eu.
Costurile cu procesul vor fi suportate de proprietar si de aceea este bine sa se evite un proces care va fi pierdut.Este mult mai economicos si eficient juridic sa mearga avocatul si sa rezolve.
Multumesc frumos!