avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere pet shop si farmacie veterinara
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere pet shop si farmacie veterinara

Buna ziua. As vrea sa mi deschid un petshop si o farmacie veterinara sau punct farmaceutic. Care sunt pasii care trebuie urmati? Va multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 21 Noiembrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Constantin Vera , Contabil 14:47, 21 Noiembrie 2018
Buna ziua,

Ar trebui sa ve deschideti un SRL in prima faza, autorizata cel putin pe codurile CAEN de mai jos ce au legatura cu activitatea ce urmeaza sa o desfasurati:

4646 Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al produselor farmaceutice şi medicale
4773 Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
4776 Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al
animalelor de companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate


Norma sanitară veterinară privind condițiile de organizare și funcționare a unităților farmaceutice veterinare, precum și procedura de înregistrare sanitară veterinară/autorizare sanitară veterinară a unităților și activităților din domeniul farmaceutic veterinar din 23.06.2014

O gasiti aici
[ link extern ]

Evident trebuie sa obtineti si acordul de functionare de la primaria unde este arondat spatiul destinat activitatii de vanzare.

Dotarea cu casa de marcat este de asemenea obligatorie in comertul cu amanuntul.
Ultima modificare: Miercuri, 21 Noiembrie 2018
Constantin Vera, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen gresit, sau nu ? Vetran Vetran Buna ziua, Am infiintat o firma cu obiect princpial de activitate CAEN [b]4773[/b] ( Comert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine ... (vezi toată discuția)
Infiintarea unul srl-d CuzescuAndra CuzescuAndra Buna ziua, asi dori si eu o informatie cu privire la urmatoarele aspecte: - ce coduri Caen imi trebuie in actul constituitv pentru comercializarea ... (vezi toată discuția)
Buna seara, doresc sa imi deschid un petshop , ma intereseaza ... magda.andreea@yahoo.com magda.andreea@yahoo.com Buna seara, doresc sa imi deschid un petshop , ma intereseaza ce autorizatii imi trebuie si de asemenea as dori sa vand si pipete pentru deparazitare si ... (vezi toată discuția)