Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Documente ce se pun la dispozitia cunparatorului de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Documente ce se pun la dispozitia cunparatorului de catre dezvoltator.

Am cumparat un apartament nou de la dezvoltator. In afara de contract nu am nici un alt document.Dezvoltatorul avea obligatia legala sa-mi predea unele documente :autorizatie de constructie,dosarul tehnic de racordare la gaze,schema instalatiei electrice,etc ?Va multumesc.
Seceleanu Ion, utilizator
Cartea tehnica a apartamentului (contine toate documentele legate de ctie, inclusiv autorizatie de ctie. si PV de receptie finala, schema electrica), documentatia de alimentare cu gaze plus cartea tehnica ISCIR a centralei termice daca exista instalata, documentul de inregistrare apartamentului in cartea funciara si la cadastru, documentatia legata de certificatul energetic.
Cititi cu atentie contractul pe care l-ati semnat. Este posibil sa regasiti mentiune ca ati primit toate documentele.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Mulțumesc.