avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Eliberare cazier fiscal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Eliberare cazier fiscal

Vreau sa imi infiintez o SRL in Bucuresti si imi trebuie cazierul fiscal, insa am domiciliul pe alt judet. Se poate elibera cazierul si in Bucuresti? Stiu ca cel juridic se poate, de aceea ma intrebam......
Cel mai recent răspuns: Andreea Condor , 13:51, 4 Octombrie 2007
Din cate stiu eu, nu
Din pacate nu se poate! Trebuie sa va duceti in judetul in care aveti domiciliul pentru ca doar acolo vi se poate elibera cazierul fiscal. Da, cazierele judiciare se pot elibera si in Bucuresti, dar acest lucru nu se aplica si celor fiscale.
:)new in "town" dar va asigur ca nu se elibereaza caziere fiscale in bucuresti pentru alte judete.
Pentru a infiinta o societate comerciala ai nevoie de cazier judiciar sau declaratie pe proprie raspundere la notar.
Mergi la primul notar care iti iese in cale si ti-ai rezolvat problema!
Succes!
Pentru a infiinta o societate comerciala ai nevoie de cazier judiciar sau declaratie pe proprie raspundere la notar.
Mergi la primul notar care iti iese in cale si ti-ai rezolvat problema!
Succes!

Alte discuții în legătură

Model imputernicire si solicitare caziere judiciare ANTONG ANTONG Buna seara, Societatea la care lucrez (o sa-i spun societatea A) are capital privat strain in procent de 100%. In statul societatii comerciale romane A ... (vezi toată discuția)
Acte pentru infiintarea unei societati Am nevoie de citeva informatii intr-o problema de natura comerciala. Daca doresc sa infiintez o societate comerciala (al carei obiect de activitate sa fie ... (vezi toată discuția)
Minor la munca fadidraghici fadidraghici Buna Ziua, Exista cazier pentru minorii sub 18 ani? Va multumesc. (vezi toată discuția)