Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Dosar PSI benzinarie
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Dosar PSI benzinarie

Ma intereseaza ce trebuie sa contina dosarul PSI in cazul unui control la o benzinarie.
Nu se poate vorbi de un anume dosar psi, respectiv un anume dosar ssm.
Studiati cu atentie Legea nr. 307/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare, HG si ordinele MAI care reglementeaza activitatea PSI-SU si va trebui sa va conformati intocmind toate documentele cerute de legislatie. Gasiti toata legisaltia pe internet.
Daca puneti aceasta intrebare, nu cred ca detineti autorizatie ISU, autorizatie ssm, autorizatie de mediu, etc. si nici firma inregistrata la Registrul comertului, iat benzinaria ati construit-o fara a detine autorizatie de ctie. de la primarie.
Un sfat ! Contactati o firma autorizata sa presteze servicii in domeniul psi-su, respectiv in domeniul securitate si sanatate in munca. Dvs. nu puteti presta legal, activitatea daca nu ati absolvit cu diploma cursuri de perfectionare in domeniul psi-su, respectiv ssm,