Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Contributie asiguratorie contract de mandat asociatii ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Contributie asiguratorie contract de mandat asociatii proprietari

Buna ziua,
A aparut cumva o modificare incepand din noiembrie 2018, privind retinerea de contributie asiguratorie pentru munca la contract de mandat presedinte asociatie de proprietari? Programul cu care lucrez o pune 0, dar eu nu gasesc nimic referitor la modificare. Multumesc anticipat.
Sectiunea potrivita pt intrebarea dvs este Dreptul Muncii -> www.avocatnet.ro/forum/15/Dr...
E o problema a declaratiei 112. Conf legii, CAM trebuia platita si pana acum, conform normelor ANAF cica nu. Dar cum normele nu-s mai tari decat legea, ar trebui platite. Mai intrebati in sectiunea indicata.
CipM, utilizator