Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatii de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatii de proprietari

Listele de plata contin multe date personale. V-as ruga cateva reguli de urmat,pentru a nu incalca Regulamentul UE de protectie a datelor personale (rubrici scoase din lista, afisarea sa se faca in interiorul cladirii, este nevoie de acord scris al proprietarului cand le solicitam anumite date etc}. Legea 196/2018 prevede afisarea nr.cont asociatie, tel pers din conducere etc. Va multumesc!
1-Asociatiile de proprietari nu fac parte din categoria entitatilor sub incidenta dispozitiilor adtelor cu caracter persoanl
2-Reprezentantii asociatiei de proprietari pot hotari eliminarea precizarii in listele de intretinere a numelui si prenumelui locatarilor consemnand numai numar apartament