Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Dividende
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Dividende

Buna ziua.Care este procentajul din profitul unei SRL care se poate repartiza pentru dividende? Va multumesc.
La srl nu este limitat. Se poate tot sau cat doriti dar sa tineti cont ca pana pe 25 a lunii urmatoare celeia in care faceti plata va trebui sa platiti si la stat impozitul pe venitul din dividende 5% aferent.
Va multumesc mult!