Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Scutire impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Scutire impozit

Buna ziua,

Lucrez intr un departament de It, fiind incadrata ca ajutor programator.
Unii din colegii mei, care lucreaza in acelasi departamen pe postul de programator au pe fluturas 0 impozit altii au un anumit procent si implicit salariul mai mic.
Este corect,conform noii legi din 1 ianuarie 2018?

De asemenea dupa mi ce s-a facut act aditional pentru modificarea functiei, nu mi s a dat o fisa a postului?
Cum ar fi corect sa procedez?

Multumesc,
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru raspuns. Eu nu am diploma in It, dar am studii superioare si sunt incadrata pe acceeasi functie ca si unii din colegii care au terminat Informatica.
Eu nu inteleg pe ce baza unii primesc si altii nu scutirea de impozit, desi suntem incadrati pe aceeasi functie.
Mi s a raspuns ca firma nu e obligata sa ma scuteasca de impozit.

Va multumesc.