avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 637 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Scutire impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Scutire impozit

Buna ziua,

Lucrez intr un departament de It, fiind incadrata ca ajutor programator.
Unii din colegii mei, care lucreaza in acelasi departamen pe postul de programator au pe fluturas 0 impozit altii au un anumit procent si implicit salariul mai mic.
Este corect,conform noii legi din 1 ianuarie 2018?

De asemenea dupa mi ce s-a facut act aditional pentru modificarea functiei, nu mi s a dat o fisa a postului?
Cum ar fi corect sa procedez?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: rox10 , utilizator 00:01, 9 Decembrie 2018
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru raspuns. Eu nu am diploma in It, dar am studii superioare si sunt incadrata pe acceeasi functie ca si unii din colegii care au terminat Informatica.
Eu nu inteleg pe ce baza unii primesc si altii nu scutirea de impozit, desi suntem incadrati pe aceeasi functie.
Mi s a raspuns ca firma nu e obligata sa ma scuteasca de impozit.

Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare post it anelia88 anelia88 Buna ziua! As vrea sa stiu daca o persoana ce a terminat un liceu cu profil uman (detine diploma de bacalaureat) poate fi angajata in domeniul IT daca ... (vezi toată discuția)
Facilitati it... TironSandra TironSandra Buna ziua, O societate comerciala cu CAEN 6201 a realizat in anul 2020 si inregistrat distinct in balanta analitica venituri din crearea de programe pentru ... (vezi toată discuția)
Studii necesare - manager proiect informatic - cod cor 251206 andrei_tatu andrei_tatu Am o intrebare legata de studille necesare pentru functia \"Manager de Proiect Informatic\" (Cod COR: 251206). Sunt absolut necesare studii superioare pentru ... (vezi toată discuția)