Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Registrul unic de control
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Registrul unic de control

Bună seara. Dacă puteți sa ma lămuriti va rog. Dacă dețin o firma doar pe hârtie, este obligatoriu sa am acest registru unic de control? Practic nu s-ar deține nici un activ, activitatea nu ar fii începută. S-ar deține doar certificatul de înmatriculare a firmei. Mulțumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Chiar dacă nu ar exista fabrica la sediul social al firmei? Pentru înscrierea la start up Nation este necesara înființarea firmei pentru a se putea depune proiectul. Până la așteptarea aprobării proiectului ar trece termenul de 30 de zile pentru achiziționarea registrului unic de control. Se poate risca avertisment sau amenda? Mulțumesc.
~ Conținut șters la cerere ~