Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT DE MUNCA

Suntem institutie publica subordonata DGASPC, asistentele medicale au beneficiat de marire salariala incepand cu data de 1 martie 2018, la data de 01.01.2019 conform art.38 alin 4 din Legea-cadru 153/2018 ,cand se maresc salarile mai beneficiaza de creştere , reprezentând 1/4 din diferenţa dintre salariul de bază, solda de funcţie/salariul de
funcţie, indemnizaţia de încadrare prevăzute de lege pentru anul 2022 şi cel/cea din luna decembrie 2018.
Daca marirea de salariu de la 01.03.2018 s-a efectuat la nivelul salariului corespunzator anului 2022, dupa parerea mea, nu se va mai face o alta marire de salariu.
Beneficiaza in conditiile mentionate de Legea 153/2017.