Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Va rog, am salariu de baza la 31 decembrie 2018 de 1933 lei, cum se aplica de la 1 ianuarie 2019 majorarea salariala conform art. 38 alin. 4 din Legea-cadru 153/2017
Multumesc.
Si in 2022 care va fi salariul ?
- in anul 2022 va avea un salariu de 4420 lei la gradatia 5 - infirmiera
Se va majora cu 1/4 din diferența dintre salariul de bază, solda de funcție/salariul de funcție, indemnizația de încadrare prevăzute de lege pentru anul 2022 și cel/cea din luna decembrie 2018.