Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Scrisoare nereclamata
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Scrisoare nereclamata

Buna seara
Am trimis o scrisoare cu confirmare de primire si dupa cateva zile am primit-o inapoi. Pe spatele scrisorii este bifat la motiv: nereclamata. Puteti sa-mi spuneti ce inseamna asta?
Posibil ca adresantul sa nu fi fost gasit acasa de postas. Postasul a lasat un aviz prin care adresantul era instiintat ca are de ridicat de la Of. postal o scrisoare recomandata si sa se prezinte sa o ridice. Daca adresantul nu s-a prezentat in 10 zile, recomandata se returneaza la expeditor.
Puteti sa aflati informatii suplimentare de la Of. postal al adresantului scrisorii dvs.