Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... accident care s-a soldat cu vătămări corporale,
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

accident care s-a soldat cu vătămări corporale,

accident la trecerea de pietoni care s-a soldat cu vătămări corporale
Ce articol va fi atasat si ce pedeapsa primeste vinovatul ?
Se vor face cercetari sub aspectul savarsirii infractiunii de vatamare corporala din culpa, dar daca persoana vatamata nu are peste 90 de zile de ingrijiri medicale se va dispune clasarea.
Daca victima depune plangere penala se vor efectua cercetari pentru stabilirea vinovatului (poate fi atat conducatorul auto, cat si victima) si se va da solutia legala.