Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim in constructii!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim in constructii!

Buna dimineata,
Avem cod caen 4322, a intrat in vigoare salariul minim in domeniul constructiilor? 3000 lei brut?
Nu gasesc oug. :((

Multumesc anticipat!
Nu a intrat in vigoare actul normativ in acest sens.
Buna seara si La multi ani tuturor!

In cele din urma a aparut OUG 114/2018. Noi avem caen 4322, ne incadram la sectiunea F, dar mai avem si alte activitati secundare. Le pot face instalatorilor, celor care lucreaza in baza caen 4322 sal de min 3000 lei?

Celorlati nu le fac. Preblema este articolul acela cu 80% din CA.

Multmesc mult!

La multi ani!!
Angajații cărora li se aplică acest salariu minim pe economie sunt cei ai angajatorilor care desfăşoară activitatea de construcţii definită la codul CAEN 41.42.43 - secţiunea F - Construcţii.

Problema este ca toti salariatii trebuie sa aibe minim 3000 lei.
Buna ziua,

Toti ceia care desfasoare ativitatea pentru caen 43.

Am si soferi, care nu are nicio treaba cu acest sector. Nu stiu cum sa fac.

Multumesc mult!!
Se majoreaza salariul la toti salariatii ...