avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim in constructii!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim in constructii!

Buna dimineata,
Avem cod caen 4322, a intrat in vigoare salariul minim in domeniul constructiilor? 3000 lei brut?
Nu gasesc oug. :((

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:47, 4 Ianuarie 2019
Nu a intrat in vigoare actul normativ in acest sens.
Buna seara si La multi ani tuturor!

In cele din urma a aparut OUG 114/2018. Noi avem caen 4322, ne incadram la sectiunea F, dar mai avem si alte activitati secundare. Le pot face instalatorilor, celor care lucreaza in baza caen 4322 sal de min 3000 lei?

Celorlati nu le fac. Preblema este articolul acela cu 80% din CA.

Multmesc mult!

La multi ani!!
Angajații cărora li se aplică acest salariu minim pe economie sunt cei ai angajatorilor care desfăşoară activitatea de construcţii definită la codul CAEN 41.42.43 - secţiunea F - Construcţii.

Problema este ca toti salariatii trebuie sa aibe minim 3000 lei.
Buna ziua,

Toti ceia care desfasoare ativitatea pentru caen 43.

Am si soferi, care nu are nicio treaba cu acest sector. Nu stiu cum sa fac.

Multumesc mult!!
Se majoreaza salariul la toti salariatii ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen punct de lucru constructii ROXANAP. ROXANAP. Buna ziua, Doresc sa imi autorizez pe punctul de lucru codul caen 4120, dar codul principal doresc sa il pastrez pe acelasi (7820), ce se intampla cu ... (vezi toată discuția)
Salariul minim în constructii bucovineanu69 bucovineanu69 Buna sunt salariat la o firma de construcții și are codul cane 4333 se încadrează în hotărârea guvernului 114 din 29 decembrie 2018 cu salariu minim de ... (vezi toată discuția)
Salariu diferentiat 2019 dumilor dumilor Buna ziua! 1,Am un srl cu cod caen 7111 unde sunt angajati un arhitect, secretara, contabil, femeie de serviciu. Toti salariatii trebuie sa aibe salariul de ... (vezi toată discuția)