Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cod caen punct de lucru constructii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cod caen punct de lucru constructii

Buna ziua,
Doresc sa imi autorizez pe punctul de lucru codul caen 4120, dar codul principal doresc sa il pastrez pe acelasi (7820), ce se intampla cu salariatii care nu isi desfasoara activitatea in constructii? Trebuie sa aiba salariul de 3000 ron? Daca de exemplu cifra de afaceri este 80% din constructii, salariatii care nu isi desfasoara activitatea in constructii ce salariu au? iar taxele la ce salarii se calculeaza?Multumesc
Angajații cărora li se aplică acest salariu minim pe economie sunt cei ai angajatorilor care desfăşoară activitatea de construcţii definită la codul CAEN 41.42.43 - secţiunea F - Construcţii.

Problema este ca toti salariatii trebuie sa aibe minim 3000 lei.