avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata

Am 63 de ani. Am aproximativ 20 de ani vechime in câmpul muncii. Pot beneficia de pensie anticipată in Romania? Menționez ca din anul 2002 locuiesc in Anglia
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:32, 5 Ianuarie 2019
Ati primit raspuns aici
www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechimea in munca in romania se poate transfera in uk? mela13 mela13 Am 53 de ani si am lucrat in Romania 22 de ani. Locuiesc in Anglia si am o vechime de 10 ani in domeniul sanitar. Cum pot sa dovedesc in Anglia ca am vechime ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,asi dori sa știu dacă am intrat in pensie de invaliditate ... Cristea Daniel Cristea Daniel Buna ziua,asi dori sa știu dacă am intrat in pensie de invaliditate gradul 3, dar nu din campul muncii ,se ia în calcul la limita de virsta,avind 18 ani in ... (vezi toată discuția)
Pensionari și probleme legate de pensii. buna ziua am mai scris ... Gheorghe Doja Gheorghe Doja Pensionari și probleme legate de pensii. Buna ziua am mai scris despre aceasta situație am primit un răspuns dar nu ma lămurit. Deci o cunoștință care ... (vezi toată discuția)