Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizație primar/viceprimar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizație primar/viceprimar

Aplic coeficientul la 2080 sau la 2350 pentru stabilirea indemnizației primar/viceprimar?
Vă mulțumesc!
La 2080 lei ... intrucat nu sunt necesare studii superioare pentru primar/viceprimar.
Deși ar trebui să fie imperios necesare studiile superioare pt a fi ales în asemenea functii!
Ce ar trebui este cu totul o alta discutie ... in prezent, legea nu prevede asa ceva.