Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am o fata de 14 ani, foarte rebelă, cu care nu pot ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am o fata de 14 ani, foarte rebelă, cu care nu pot comunica. Credeți că poliția mă poate ajuta cumva?

Am o fata de 14 ani,foarte rebela.Am fost cu ea la psihoterapeut.Isi face diverse conturi...,vb cu diferiti indivizi,iar eu nu am acces.Credeti ca politia ma poate ajuta cumva?sau ce pot sa fac sa nu ajunga prada celor rau intentionati.
Nu.
poate ca ar trebui sa ii luati instrumentele.
mergeti in continuare la terapie.
Ce control parental aveti pe aceste instrumente? Unde isi face conturi?
Luati in calcul ceva conferinte despre pericolele de pe internet la care sa mergeti impreuna. Tatal e prezent in viata ei?

Tatal este prezent,suntem o familie deschisa,nu sa pus problema violentei,sau a alcolului,suntem cu,capul pe umeri.Cu ea am discutat deschis despre toate pericolele ce o pandesc.Am pedepsit-o luandu-i relefonul,dar la scoala..printre prieteni..face rost..Practic imi demonstreaza mereu ca poate face doar cum vrea ea!

Liliana Gradinaru a scris:

Ce control parental aveti pe aceste instrumente? Unde isi face conturi?
Luati in calcul ceva conferinte despre pericolele de pe internet la care sa mergeti impreuna. Tatal e prezent in viata ei?

I-am luat telefonul dar face rost pe la scoala.Este un copil care invata bine,iar la terapie nu vrea sa mai mearga ,pe motiv ca o enerveaza terapeutul

gi-jane2 a scris:

poate ca ar trebui sa ii luati instrumentele.
mergeti in continuare la terapie.