Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Stomatologie.
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Stomatologie.

Buna seara. Am și eu o problema. 2 zile în urma am trecut pe la un cabinet stomatologic pentru o extracție de măsea. Am întrat sa întreb dacă îmi trebuie programare pentru extracție, m-i s-a spus, nu. Am rămas sa îmi extragă măseaua. Este un cabinet particular unde lucrează mama, tata și fiul, toți medici stomatologi. În cabinet era mama cu fiul și asistenta. Mi-a făcut fiul anestezia în gingie, apoi după câteva minute a început asa zisa extracție..... Ghinion, măseaua s-a rupt. După care fiul i-a zis mamei sa preiee ea operațiunea de extracție, dar la fel măseaua tot s-a rupt pana la nivelul gingiei, plus ca în timpul asa zisei extracții mi-a rupt cu cleștele și măseaua de lângă cea în cauza. A sărit și plomba, a rupt și măseaua și mi-o promis ca de măseaua rupta din greșeală se vor ocupa ei sa o repare gratuit. Nu mi-o reușit în acea seara extracția și m-o trimis sa fac film la maxilar. Am mers a doua zi și am făcut filmul iar seara mgam întors cu filmul la cabinet, unde am găsit pe soțul doamnei stomatolog ( tatăl celui ce m-a anesteziat) și cu asistenta. Le-am zis despre ce este vorba, a zis ca știu problema, a analizat filmul, și m-a invitat să mă urc din nou pe scaun, sa vadă ce poate face, sa mai încerce și el. Mi-a administrat anestezicul, a așteptat câteva minute și a început sa tragă iar de măseaua care voiam sa o scot și s-a rupt de la nivelul gingiei. A tras de mai multe ori, a mai rupt ceva frânturi din ea dar nimic. A mai rupt o bucata din a doua măsea, ca stătea asa atârnat acolo. Și a zis ca nu poate face nimic. Numai sa merg la chirurgie. Mi-a făcut bilet de trimitere ptr chirurgie, și mi-a făcut rețetă pentru antibiotic. Pentru a doua măsea distrus din greșeală lor mi-a zis ca nu se mai poate face nimic decât tot o extracție mai târziu. Supărarea mea este ca am mers sa îmi scot o măsea și mi-a distrus-o și pe a doua. Ce pot face în acest caz, cui trebuie sa ma adresez. Mulțumesc!!!
La Colegiul medicilor dentisti puteti formula plangere. Puteti sa va adresați si instantei de judecata. Căutați procedura pe internet.