Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plângere pentru Hărțuire?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Plângere pentru Hărțuire?

Buna ziua!

Săptămâna trecută mi am luat o teapa pe OLX, in valoare de 130 lei. Nu e o suma foarte mare, dar m a deranjat gestul. L-am căutat pe LinkedIn și i am trimis firmei la care lucrează doua mail uri in care explic ce s a întâmplat, rugându-i sa ia legătura cu angajatul ca sa se clarifice totul. Nu am folosit niciun fel de limbaj agresiv, doar l-am numit țepar.
De asemenea, i am trimis 3 mesaje pe whatsapp in care l am amenințat ca depun plângere la poliție dacă nu îmi da contul inapoi. I am zis ca are o atitudine jegoasa și ca e taran(pentru ca neagă tot, chiar dacă am adus dovezi solide).
Mi a trimis mesaj spunându mi ca depune plângere pentru Hărțuire, inclusiv din partea firmei la care lucrează. Am rămas puțin pe gânduri, serios?
Se va întâmpla ceva? Pot sa pățesc ceva? Ținând cont ca suntem in orașe diferite și nu l-am sunat, nu l am deranjat cu nimic, nici firma nu am deranjat o. Pur și simplu nu știu, pentru ca nu am mai avut niciodată probleme cu legea.
Mr.David, utilizator
Dacă a comis o înșelăciune depuneti plângere penală.

La o primă vedere nu pare sa fie hărțuire.
Este destul de mult.de discutat pe situatia dvs.