Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca la domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca la domiciliu

In prezent am contract de munca norma intreaga care presupune desfasurarea activitatii pe parcursul celor 5 zile din saptamana la sediul companiei. Mentionez ca nu este activitate de productie si as vrea sa intreb daca, avand acordul angajatorului, pot lucra 2 zile pe saptamana legal la domiciliu, ce modificari trebuie facute in contractul de munca si ce prevederi legale reglementeaza aceasta situatie.
Multumesc.
Buna seara, va multumesc pentru raspuns.
Buna ziua,
Telesalariatul poate beneficia de diurna in caz de delagatie?
Salariatul delegat are dreptul la plata cheltuielilor de transport si cazare, precum si la o indemnizatie de delegare, in conditiile prevazute de lege sau de contractul colectiv de munca aplicabil.