Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stabilirea vechimii in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stabilirea vechimii in munca

La stabilirea vechimea in specialitate ,in vederea promovarii, CIM cu 4 ore,cum se i-a in calcul?

Art. 106 C.mun.
(1) Salariatul incadrat cu contract de munca cu timp partial se bucura de drepturile salariatilor cu norma intreaga, in conditiile prevazute de lege si de contractele colective de munca aplicabile.
......

Pe cale de interpretare, 1 an lucrat cu norma intreaga = 1 an lucrat cu timp partial = 1 an vechime in munca = 1 an vechime in specialitate
Multumim!